Nie pozwól chorobie zabrać mi dzieciństwo – Ania – Fundacja Podaruj Mi Uśmiech

Brak produktów w koszyku.

Nie pozwól chorobie zabrać mi dzieciństwo – Ania

1% osiągnięto
Dane osobiste

Suma darowizn: 20zł

Brak napięcia mięśniowego i zapalenie mózgu.

Ania urodziła się jako całkowicie zdrowe dziecko. Niestety nagle z nieustalonej przyczyny zapadła na ciężką chorobę – bez jakichkolwiek wcześniejszych sygnałów zniknęło napięcie mięśniowe!  Przez trzy dni Ania przebywała w szpitalu, gdzie cały czas jej stan zdrowia nieustannie się pogarszał. W następnych dniach Ania przebyła ostre zapalenie i obrzęk mózgu.

Przez trzy tygodnie przebywała w śpiączce farmakologicznej. Po wyjściu ze szpitala, ciało naszej małej Ani było sztywne, a mięsnie zastane. Dziecko nie poruszało się i nie reagowało na bodźce zewnętrze. W marcu 2016 roku Ania odbyła kurs rehabilitacyjny, po którym po raz pierwszy od czasu choroby zaczęła wodzić wzrokiem za zabawkami. Był to wielki sukces! Następnym sukcesem Ani było utrzymywanie główki i wyprostowany tułów.

Obecnie nasza córeczka nadal jest niepełnosprawna przez uszkodzenia mózgu. Jednak codzienna rehabilitacja przynosi  widoczne postępy! Poza zajęciami rehabilitacyjnymi niezbędne są także specjalistyczne leczenie, badania laboratoryjne, wizyty i konsultacje lekarskie. Jeśli postęp w leczeniu Ani się utrzyma, to ma ona ogromną szanse stanąć na własne nogi w przeciągu kilku lat!

W wyniku naszych dotychczasowych warunków przewozu Ani oraz przez jej obecny stan zdrowia, odczuwa ona w lewym i prawym biodrze niezwykle silny ból. Nasze dziecko płacze i prosi o pomoc, a my nie możemy nic zaradzić… Do prawidłowego przewozu Ani, niezbędny jest samochód przystosowany do osób niepełnosprawnych. Prosimy o pomoc! Każda darowizna to kolejny krok w osiągnięciu celu jakim jest zdrowie naszej kochanej córeczki.

– Rodzice Ani

Przelew bankowy: 23 1090 1492 0000 0001 5094 6794
Przelew zagraniczny i SWIFT: PL23 1090 1492 0000 0001 5094 6794 / WBKPPLPP